Ewa swoboda rodzice

ewa swoboda rodzice/Z Eskilstuny w Szwecji wygrał bieg na 100 metrów na Mistrzostwach Europy Juniorów w 2015 roku z czasem 11,52 sekundy.

W 2013 roku zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Doniecku na Ukrainie. W tej samej imprezie (2014) zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Eugene w stanie Oregon.

Miesiąc później na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Nanjing w Chinach osiągnęła najlepszy czas eliminacji w biegu na 100 metrów (11.30), ale została zdyskwalifikowana za falstart w biegu finałowym .

Ewa swoboda rodzice
Ewa swoboda rodzice

W 2016 roku była wicemistrzynią świata juniorów na biegu na 100 metrów ; w następnym roku zdobyła swój pierwszy medal w turnieju seniorów, zdobywając srebro na halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie, kiedy Ukrainka Oesia Powch została zdyskwalifikowana za stosowanie dopingu.

W 2018 roku wygrała klasyfikację IAAF World Indoor Tour w biegu na 60 metrów, a w 2019 roku zdobyła tytuł mistrza Europy w hali halowej.

Złoty medalista mistrzostw Polski juniorów na stadionie i hali. Mistrz Polski w 60-metrach halowych seniorów (2015, 2017, 2018, 2019 i 2021). Zwycięzca imprezy na 100 metrów na Mistrzostwach Polski Seniorów (2016, 2017 i 2018).

W 2013 roku czterokrotnie ustanowiła nowe rekordy osobiste w biegu na 100 metrów dla polskiej młodzieży do lat 18. (od 11,69 do 11,54 ). Po roku ustanowiła nowe rekordy życiowe:

11.45, 11.42 i 11.30 (wiążąc, a następnie przełamując ocenę Ewy Kobukowskiej polskiej juniorki). W 2016 roku z wynikiem 7,13 s ustanowiła nowy halowy rekord Polski w biegu na 60 m, poprawiając notę ​​30-letniej Ewy Pisiewicz o 0,05 s .

Biegła 7.07 w zawodach Copernicus Cup w Toruniu 12 lutego 2016 r.; jej czas był rekordem kraju w hali i rekordem świata juniorów. Wynik ten zbiegł się z najlepszym wynikiem Dafne Schippers na światowych listach, który następnego dnia poprawił się do 7,00 .

Zakwalifikowała się do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 jako jedyna polska uczestniczka biegu na 100 metrów z rekordem życiowym wynoszącym 11,07 sekundy. Niestety doznała kontuzji i musiała wycofać się z igrzysk .

Na Mistrzostwach Europy do lat 23 w Bydgoszczy zwyciężyła Ewa Swoboda. Grzegorz i Beata Swobod rozmawiali z Adrianem Pudo o radościach i zmaganiach rodzicielstwa mistrza.

Od zawsze była aktywna w sporcie, ale zanim zaczęła biegać, skupiała się głównie na koszykówce i piłce nożnej. Iwona Krupa, obecna trenerka lekkoatletki, dostrzegła potencjał młodej zawodniczki, gdy zobaczyła swój bieg.

W latach 2009-2016 Ewa Swoboda była członkiem klubu UKS Czwórka ory. Jej pierwsze zwycięstwa w zawodach były w juniorskiej dywizji tego klubu.

Pierwszy smak międzynarodowego sukcesu miała w 2013 roku, kiedy na Mistrzostwach Świata Juniorów w Doniecku zajęła czwarte miejsce w biegu na 100 metrów. Mając 17 lat wygrała juniorski wyścig kwalifikacyjny na ten sam dystans.

Jej najlepsze występy zaczęły się dziać w okolicach 100 metrów. W młodości kilkakrotnie przebiegła bieg na 100 metrów i ustanowiła nowy rekord Polski.

Po rozpoczęciu swojej seniorskiej kariery zaczęła również ścigać się na dystansie 60 metrów.

Z czasem 11 sekund i 52 setnymi w 2015 roku zdobyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Europy.

Po roku w mistrzostwach świata juniorów zajęła drugie miejsce. W 2017 roku w Belgradzie na halowych mistrzostwach Europy zdobyła srebro w drużynie seniorów na dystansie 60 metrów.

Zdobyła tytuł Europy dwa lata później, poprawiając swój poprzedni najlepszy występ. Na imprezie 2016 była uczestnikiem.

w Rio de Janeiro, ale odpadł z półfinałów na 100 metrów i zawodów. Dodatkowo przebiegła nogę w sztafecie 4×100, którą Polacy wygrali w rundzie wstępnej.

W latach 2016, 2017 i 2018 Ewa Swoboda zdobyła tytuł mistrza Polski na 100 metrów. Do dziś jest rekordzistą Polski na 60 metrów.

Poprzedni rekord należała do Ewy Pisiewicz, a nowy został osiągnięty w 2016 roku, pokonując ją o 0,5 sekundy.

Zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, jednak wycofała się z powodu kontuzji.

Ewa swoboda rodzice
Ewa swoboda rodzice

Gdy przyszło do biegu na 60 metrów na halowych mistrzostwach świata w Belgradzie, Ewa Swoboda wyszła pusta.

Polka zakończyła rozczarowujące czwarte miejsce, tracąc miejsce na podium o mniej niż jedną dziesiątą sekundy.

Po ukończeniu wyścigu ogarnęły ją emocje. Odmówiła rozmowy z innymi mediami i udzieliła wywiadu tylko TVP Sport.

Na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce Halowej w Belgradzie Ewa Swoboda była powszechnie uważana za jedną z najlepszych pretendentek do złotego medalu w sprincie na 60 metrów.

W ostatnich tygodniach Polka była w doskonałej formie. Jej nowy czas 6,99 sekundy to rekord Polski. Biegi kwalifikacyjne w Belgradzie były tylko kolejnym przykładem jej siły.

Przed kamerą prawie nie pojawiła się Ewa Swoboda. Zaczęła płakać i wyłączyła się z prasy.

Nadzieje naszego przedstawiciela na udaną fi

wszystkie były przerywane. Pomimo tego, co mogło wyglądać na stały postęp, dążenie Ewy Swobody do czołówki było tylko złudzeniem spowodowanym jej słabym startem.

W sumie 7,04 sekundy później 24-latek spadł na czwarte miejsce. Była w zaciętej walce z Amerykanką Marybeth Sant-Price o brązowy medal, ale ostatecznie przegrała ze swoją rywalką zaledwie o 2000 sekundy.

Mujinga Kambundji ze Szwajcarii zabrał do domu złoty medal (6,96 sekundy). Amerykanin Mikah Brisco zabrał do domu srebro (6,99 s).

Oddany miłośnik zwierząt. Lubi spędzać wolny czas na tworzeniu małych ludzików z plasteliny. Właśnie dostała prawo jazdy i za pierwszym razem zdała egzamin.

Grzegorz i Beata Swobodowie jeżdżą praktycznie na wszystkie turnieje swojej córki Ewy w Polsce, ponieważ jest ona jedną z najszybszych pań w Europie.

Wszyscy krzyczeli z zachwytu, gdy pobiła rekord świata juniorów. Mieliśmy niepowtarzalną okazję. Rodzice są zgodni, że podobne wybuchy Ewy widywali ostatnio częściej niż zwykle. W lutym w referendum z RMF FM i Interią ich córka została oficjalnie uznana za sportowca. Zdobywając aż 56% głosów, z łatwością pokonała Roberta Lewandowskiego, który zajął odległe drugie miejsce (16 proc.).

Pytania dotyczące Rio

Wreszcie nadszedł mój ostatni dzień wolności. Mój trener i ja wkrótce pojedziemy na szkolenie do Hiszpanii i Portugalii.

Kilka dni temu Ewa poinformowała nas, że może dołączy do nas więcej dziewczyn z kadry juniorów. Wszystkie ręce są teraz na pokładzie, gdy zaczynają się przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Jednak Orzanka otwarcie przyznaje, że wzdryga się na myśl o ugryzieniu przez komara niosącego Zika. Wolałbym nie zachorować ani nie być nosicielem na wypadek, gdybym w przyszłości zdecydował się mieć dzieci, bo to wtedy wirus jest najbardziej niebezpieczny.

Mówi: „Jeśli organizatorzy nie zapanują nad tym, nie jadę do Rio”.

Ewa swoboda rodzice
Ewa swoboda rodzice

Rodzice pana Grzegorza zbudowali dom, który Swobodowie nazywają domem na osiedlu Kleszczówka. To Ślązacy i są znakomici. Ewa biegle posługuje się językiem zarówno standardowym, jak i ojczystym.

– Mój ojciec urodził się w Żorach, a mama w Studzionce. Kleszczówka była stałym elementem naszego życia.

Jako dziecko moja rodzina i ja dzwoniliśmy do domu przy ulicy Rybnickiej do trzeciego roku życia; potem, gdy miałam dziewięć lat, przenieśliśmy się do Kleszczówki.

Pan Grzegorz, z zawodu kierowca ciężarówki, ale z serca stolarz, twierdzi, że ta opowieść była katalizatorem zmiany jego kariery.

Add a Comment

Your email address will not be published.