Rzut kula waga

rzut kula waga/Wydarzenie sportowe znane jako pchnięcie kulą (lub podrzucenie polega na wyrzuceniu piłki z okręgu o średnicy 2,13 stopy (0,9 metra) za pomocą jednej ręki.

Juniorzy (16-17 lat) pchają piłkę o wadze 3 kg (6,6 funtów), młodsi juniorzy (14-15 lat) pchają piłkę o wadze 4 kg (9,5 funta), a starsi juniorzy (18-19 lat) pchają 6 kg (13 funtów) kula.

Jeżeli piłka uderzy zawodnika w szyję, zostaje on automatycznie zdyskwalifikowany. Jeśli zawodnik nie opuści tylnego koła po pchnięciu, to się nie liczy. Piłka musi również uderzyć w obszar wycinka koła pod kątem 34,92 stopnia.

Rzut kula waga
Rzut kula waga

Istnieją dwa podstawowe sposoby oddania pchnięcia kulą:

z powietrza zawodnik „wsuwa się” do progu, skręca biodro i wypycha piłkę, stojąc plecami do kierunku pchnięcia.

Gracz obraca się, jakby rzucał dyskiem, a następnie wypuszcza piłkę, wypychając ją do przodu.

Odległość mierzy się od wewnętrznej krawędzi progu do najbliższej krawędzi toru piłki, po linii przechodzącej przez geometryczny środek koła i toru piłki.

Pchnięcie kulą i rzut młotem zyskują na popularności, ponieważ ludzie oczekują Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Tego rodzaju zadanie wymaga niezwykłej uwagi i ciężkiej pracy. Jak daleko sięga rzucony młot i jak ciężka jest rzucana piłka?

Sportowcy we wspomnianych dziedzinach pokazali nam, że rzucanie przedmiotem z dowolnym stopniem dokładności i skuteczności jest bardzo trudne. Ile dokładnie ważą zwykłe przedmioty, takie jak kula i młotek?

Zobacz klip

„To była trudna olimpiada dla wwitka i Hurkacza. Czego więc jeszcze od nich oczekiwałeś?”

Jak ciężka jest standardowa piłka do rzucania? Niezbędne jest dokładne określenie swojej wagi.

Od pierwszych nowoczesnych igrzysk olimpijskich w Rzymie w 1896 r. pchnięcie kulą było wydarzeniem konkursowym na igrzyskach olimpijskich.+ Ile sprzętu potrzebujesz do tej gry? Trzeba używać umiejętności i siły w tandemie, ponieważ sukces jest niemożliwy bez pracy w tandemie.

Kulka żelazna lub mosiężna waży 4 kg dla kobiet. Juniorzy, którzy są młodsi, potrafią przenieść około kilograma mniej.

Piłka waży 7,26 kg dla dorosłych mężczyzn, 6 kg dla starszych juniorów i 5 kg dla młodych i młodszych juniorów. Spin i skok to dwie podstawowe metody wykonania pchnięcia kulą.

Jak ciężki jest młotek do rzucania młotem? Używanie stalowego łańcucha jako środka dyscypliny

Wyprostowanie ramion w łokciach i przerzucenie ich przez głowę to rzut młotem. Zawodnik wykonuje około trzech lub czterech pełnych obrotów ciała.

Młot jest piłką z przymocowaną do niej stalową liną i waży 4 kilogramy dla kobiet, 3 kilogramy dla młodszych juniorów, 7,26 kilogramów dla mężczyzn, 5 kilogramów dla dzieci, 5 kilogramów dla młodszych juniorów i 6 kilogramów dla starszych juniorów.

Podczas skrętu uczestnikowi nie wolno wychodzić poza zewnętrzną metalową obręcz koła.

Wydarzenie sportowe znane jako pchnięcie kulą (lub rzut kulą) ma kilka różnych nazw. To hobby, w które angażują się obie płci.

Długa historia sukcesów Polski w zawodowych szeregach tego sportu przyczyniła się do jego wzrostu. To coś innego, co może się podobać ludziom w każdym wieku.

Nasze wysokiej jakości piłki są niezbędne w treningu każdego poważnego sportowca. Dostarczane przez nas produkty są niezawodne, trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. Dla nas są to decydujące czynniki.

Charakterystyczne sfery określone przez własny zestaw pomiarów

Rzut kula waga
Rzut kula waga

Zawodnik powinien rywalizować z piłką odpowiednią dla jego grupy wiekowej. Kobiety (juniorki) z niższej grupy wiekowej pchają 3-kilogramową piłkę, podczas gdy te w starszej grupie wiekowej używają 4-kilogramowej piłki.

Piłka o wadze 5 kg jest wymagana dla uczestników w wieku 16 lat i poniżej, piłka 6 kg dla osób w wieku 16 do 17 lat, piłka 7,26 kg dla osób w wieku 18 lat i starszych.

Dostarczamy piłki o różnych rozmiarach i gramaturach popularnych marek m.in. Vinex i Polanik. Dodatkowo zapewniamy sprzęt do treningu pchnięcia kulą dla początkujących o wadze 2 i 1 kg.

W zależności od konstrukcji kulki mogą być wykonane ze stali lub tworzywa sztucznego i wypełnione są kombinacją śrutu ołowianego i stalowego. W aparacie nie ma nierównowagi.

Zarówno młodzi, jak i starsi mogą odnieść korzyści z jego stosowania podczas treningu. Produkt spełnia lub przewyższa wszystkie standardy branżowe dotyczące niezawodności, bezpieczeństwa i długowieczności.

Pchnięcie kulą to sport, w którym zawodnicy używają rąk do rzucania piłką tak daleko, jak to możliwe, przy czym mężczyźni używają piłki o wadze 7,26 kilograma, a kobiety piłki o wadze 4 kilogramów.

Do wykonania pchnięcia kulą należy użyć koła o średnicy 2,135 m.

Homer odnotowuje, że wojownicy walczący o Troję zorganizowali pierwszy tego rodzaju turniej — zawody w rzucaniu kamieniami.

Król Henryk VIII zorganizował konkurs rzucania młotem, aby ocenić męstwo swoich żołnierzy w XVI wieku, a w XVII wieku angielskie wojska zorganizowały konkurs na kule armatnie, aby zobaczyć, kto może przeskoczyć

najdalsza odległość. W pierwotnym turnieju z 1860 r. rzut był wykonywany z kwadratu o bokach siedmiu stóp (2,13 m). W 1906 r. miejsce kwadratu zajęła kula o średnicy siedmiu stóp.

Gdy masa pocisku została ustalona na 16 funtów (7257 kg). Rzucanie ze zgiętym ramieniem było zabronione ze względów bezpieczeństwa;

zamiast tego zawodnicy zostali poinstruowani, aby chwycić piłkę za szyję jedną ręką. W 1876 roku Stany Zjednoczone Ameryki stały się pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował odbijanie się kół.

Innowacyjna metoda została opracowana przez amerykańskiego naukowca Parry’ego O’Briena w 1951 roku. O’Brien zaczął od tyłu do koła, obrócił się wokół niego o 180 stopni, a następnie puścił piłkę.

To dało mu przewagę potrzebną do pokonania 18 mw rekordowym czasie (i ostatecznie 19 m). Najpopularniejsza obecnie metoda opiera się na technice opracowanej w 1976 roku przez Aleksandra Barychnikowa.

W 1917 roku Francja była pierwszym krajem, w którym odbyły się oficjalne turnieje kobiet w pchnięciu kulą (4 kg).

Pierwszy rekord świata IAAF został ustanowiony w 1934 roku i zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich w 1948 roku. Do 1927 roku zawodniczki rzucały piłką ważącą 8 funtów i 5 uncji.

Piłka musi uderzyć zawodnika w szyję, co skutkuje natychmiastową dyskwalifikacją.

Kobiety i dzieci (do 15 roku życia) poruszają 4-kilogramową piłką. Juniorzy (16-17) pchają piłkę o wadze 6 kg, podczas gdy juniorzy (18-19) i seniorzy (7,26 kg) używają cięższej piłki.

Jeśli zawodnik opuści koło przed jego tyłem, rzut zostanie zaliczony.

Istnieją dwie podstawowe metody szturchania piłki:

Rzut kula waga
Rzut kula waga

Zawodnik „wsuwa się” do progu, skręca biodro i wypycha piłkę stojąc plecami do kierunku rzutu w „skoku”.

  • rotacyjny – zawodnik obraca się przed wypuszczeniem piłki (jak w rzucie dyskiem).

Obciążnik może składać się z litego metalu lub obciążonej metalowej obudowy lub może być wykonany z elastycznego tworzywa sztucznego lub gumy z odpowiednim wypełnieniem, które zależą od charakterystyki strefy zrzutu.

Obowiązuje zakaz używania obu rodzajów ciężarków w tych samych zawodach. Zewnętrznie skala jest kulista.

Add a Comment

Your email address will not be published.