Rodzina soprano obsada

rodzina soprano obsada/Amerykański serial telewizyjny The Sopranos (Rodzina Soprano) trwał od 10 stycznia 1999 roku do 10 czerwca 2007 roku na antenie HBO.

Od 4 stycznia 2000 do 17 października 2007 HBO Polska emitowało odcinki polskiej premiery.

The Sopranos to fikcyjny program o rodzinie mafijnej pochodzenia włoskiego z północnego New Jersey. Tony Soprano (James Gandolfini), głowa rodziny przestępczej DiMeo w Essex w stanie New Jersey, stara się pogodzić życie osobiste i zawodowe.

Rodzina soprano obsada
Rodzina soprano obsada

Serial podbił świat od czasu swojego debiutu, zyskując szerokie uznanie recenzentów za świeże spojrzenie na tak znane tematy, jak amerykańska rodzina, włosko-amerykańska społeczność i wpływ przemocy na społeczeństwo.

Ze względu na przemoc, nagość, narkotyki i ostry język, The Sopranos, podobnie jak inne programy HBO, jest przeznaczony wyłącznie dla dojrzałej publiczności.

James Gandolfini gra Tony’ego Soprano, przywódcę kryminalnej rodziny Soprano i władcę konkurencyjnej rodziny mafijnej DiMeo.

Jego życie osobiste i zawodowe jest trudne. Jej epizody paniki skłoniły ją do szukania pomocy u psychoterapeuty.

Rolę terapeutki pełni dr Jennifer Melfi (Lorraine Bracco), również pochodzenia włoskiego. Gdy Tony i jego przestępcze życie próbują zastraszyć doktora Melfiego, stara się on zachować swoją pozycję etyczną i zawodową.

Carmela Soprano (Edie Falco), Meadow Mariangela Soprano (Jamie-Lynn Sigler) i Anthony „AJ” Soprano Jr. są bezpośrednimi członkami rodziny Tony’ego (Robert Iler).

Carmela jest troskliwą żoną i matką, która zmaga się z niepewnością swojego bezpieczeństwa finansowego z powodu pracy męża. Ma też przyjaźnie z małżonkami i wdowami innych mafiosów.

Jako zbuntowany nastolatek z (możliwym) zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, AJ ma trudności z utrzymaniem tego wszystkiego razem.

Meadow jest inteligentną i utalentowaną uczennicą, która logicznie podchodzi do poczynań ojca. Rozwija aspiracje, by pewnego dnia zostać prawnikiem lub lekarzem.

Członkowie rodziny to jego ciotka Corrado „Junior” Soprano (Dominic Chianese), kuzyn Tony Blundetto (Steve Buscemi) i daleki kuzyn Christopher Moltisanti.

Jego matka Livia Soprano (Nancy Marchand), siostry Janice Soprano (Aida Turturro) i Barbara Soprano Giglione (Nicole Burdette) oraz wujek Corrado „Junior” Soprano (Michael Imperioli).

Livia to inteligentna manipulatorka, która ma trudności z okazywaniem empatii i ciepła. Junior jest starszym bratem Tony’ego i ma ambicje zostania dyktatorem.

Jednym z głównych wątków fabularnych pierwszego sezonu jest próba zabójstwa Tony’ego, motywowana ambicją głównego bohatera, by zostać szefem i wspomagana manipulacją Livii.

Janice ma dziecko w Quebecu, a ona i jej rodzina muszą się stamtąd szybko wydostać. Dziesięć lat później wraca do New Jersey i zaczyna spotykać się ze starą ekipą Tony’ego.

Po podjęciu decyzji o założeniu własnej rodziny Barbara opuściła dom. Blundetto jest jak starszy brat Tony’ego. Był nastoletnim przestępcą, który odsiedział wyrok za napad z bronią w ręku.

W sezonie 5 zostaje wreszcie uwolniony z więzienia. Tony adoptuje Christophera, dalekiego krewnego Carmeli, jako swojego siostrzeńca i przy jego wsparciu pomaga mu awansować w szeregach mafii.

Członkowie rodziny Peter Paul „Paulie Walnuts” Gualtieri (Tony Sirico), Salvatore „Big Pussy” Bonpensiero (Steven Van Zandt) i Silvio „Sil” Dante (Steven Van Zandt) są najbliższymi przyjaciółmi i sojusznikami Tony’ego w klanie DiMeo ( Vincent Pastore ).

Paulie i Big Pussy to żołnierze przez całe życie, którzy pracowali z Tonym i jego ojcem, podczas gdy Sil jest consigliere i najbliższym kumplem Tony’ego.

Niektórzy z innych współpracowników Tony’ego to Patsy Parisi (Dan Grimaldi), Furio Giunta (Federico Castelluccio) i Carlo Gervasi.

Patsy to kolejny żołnierz, który ma pasję do czytania i literatury. Wysłali Furio z Włoch. Miła włoska rodzina pozwoliła nam korzystać z niego na weekend. Carlo, siwowłosy weteran wojska, dowodzi teraz załogą statku.

Amerykański serial telewizyjny Les Sopranos (Rodzina Soprano), wyprodukowany przez Davida Chase i pokazywany w HBO od 10 stycznia 1999 do 10 czerwca 2007, składa się z 86 odcinków, z których każdy trwa od 45 do 75 minut.

Od 5 września 1999 i Jimmy’ego 8 października 2000 przez Francję 2 i 11 marca 2006 r. na France 4 program był emitowany we Francji.

Serial został po raz pierwszy wyemitowany na Super Ecran w Quebecu 21 stycznia 2000 r.; następnie został ponownie wyemitowany na kanale kablowym Séries Plus w dniu 3 września 2000 r.;

oraz w konwencjonalnej telewizji w Quebecu od 8 września 2006 r. w sieci TQS. Seria jest emitowana w Belgii na Plug RTL, Club RTL i Be Séries, a w Szwajcarii na TSR1.

Rodzina soprano obsada
Rodzina soprano obsada

Seria, stworzona przez Davida Chase i nakręcona w New Jersey, podąża za szefem mafii Tonym Soprano, który stara się oddzielić swoje życie osobiste i zawodowe. Wielowarstwowy i pełen symboli styl pisania Chase jest znakiem rozpoznawczym popularności serii.

Chase i jego współscenarzyści pracowali nad kilkoma kwestiami filozoficznymi, społecznymi i politycznymi przez sześć sezonów serialu.

Rodzina Soprano została okrzyknięta przez wielu jako

największy serial telewizyjny wszechczasów i pobił kilka rekordów pod względem oglądalności i oglądalności telewizji kablowej.

Uznany za podnoszenie standardów estetycznych telewizji, serial otworzył drogę do wielu kolejnych hitowych dramatów. Wśród jej wielu wyróżnień znalazło się łącznie dwadzieścia jeden nagród Emmy i pięć Złotych Globów.

Od czasu debiutu w 2000 roku seria jest obchodzona jako amerykański punkt orientacyjny, inspirując wiele dzieł fan fiction, krytyczne eseje, gry komputerowe, albumy ze ścieżkami dźwiękowymi i wiele innych.

Z pomocą elementów pośrednich. The Many Saints Newark, prequel, ukaże się w 2021 roku.

Tony Soprano, mafia z New Jersey, miewa napady paniki i dyskretnie spotyka się z psychoterapeutką, dr Jennifer Melfi.

Życie rodzinne Tony’ego jest pełne napięć; często walczy z Carmelą, matką jego dwójki dzieci (ka i Anthony’ego Juniora), Liwią i wujkiem Tony’ego “Juniorem”.

Ciągłe groźby szpiegów potęgują jego obawy związane z sukcesją mafijną i osobistymi waśniami krwi.

Skończyłem sezon kilka miesięcy temu, ale nie dostałem wiadomości. Obecnie gram nadrabianie zaległości.

Rodzinna dynamika w domu Tony’ego jest w najlepszym razie napięta. Zbliżający się proces i długi wyrok pozbawienia wolności wisi nad głową Juniora.

Osoba starsza dokłada wszelkich starań, aby uwolnić się od winy i odrzucić zarzuty przeciwko niemu. Dla Christophera niewiele się zmieniło.

Narzeczona chłopca (Adriana) zostaje informatorką FBI przeciwko sobie, podczas gdy on nadal zmaga się z uzależnieniem.

W rezultacie biznes jest trudniejszy niż kiedykolwiek, a Tony martwi się, że jego status jest zagrożony. Zwłaszcza biorąc pod uwagę rosnącą pewność siebie Ralpha.

Po tym, jak Tony próbuje znaleźć ukojenie w kolejnym romansie z kobietą, którą spotyka za pośrednictwem lekarza, scenariusz przeradza się w dramatyczną sytuację, która jeszcze bardziej ciągnie Soprano w dół. Pocieszenie możesz znaleźć tylko w swoim cenionym koniu wyścigowym.

scena z 4 sezonu Sopranos

Relacja między Furio i Carmelą zacieśnia się. Furio zdaje sobie sprawę, że musi dokonać wyboru w tej sprawie. Czy powinienem zlikwidować przeciwnika i przełożonego na raz, czy powinienem pozostać w cieniu?

Rodzina soprano obsada
Rodzina soprano obsada

Ciśnienie narasta i narasta. Po dowiedzeniu się, że jego koń zginął w pożarze stajni, Tony zjeżdża z torów. Służy jako bodziec dla Soprano do poruszania rzeczy.

Wrócił do bycia nieustraszonym liderem, którego pracownicy szanują i podziwiają.

Jest wiele wątków, które zignorowałem lub zminimalizowałem, ponieważ, szczerze mówiąc, sezon 4 jest miłą niespodzianką, a pisanie o każdym jego aspekcie zrujnowałoby wrażenia widza.

Znowu dużo się dzieje, a każda postać ma teraz zniuansowaną historię i cele, które często są ze sobą sprzeczne. Fascynują mnie pomieszane pary.

Add a Comment

Your email address will not be published.