Mezo wiek

mezo wiek/Mezo, czyli Jacek Leszek Mejer (ur. 1 lipca 1982 r. w Poznaniu [3]), to polski rozgłośnia radiowy i telewizyjny, a także raper.

Mezo wiek.40 years

Oprócz pracy solowej brał również udział w innych twórczych kolaboracjach z takimi grupami jak Ascetoholix, Slums Attack, Owal/Emcedwa, DJ Decks, Liber, Due Pe, IGS, Sylwia Przybysz, Grupa Operacyjna, 52 Dbiec.

Laureat nagrody Superjedynki, VIVA Comet i Eska Music. Dwukrotnie nominowana do Fryderyków.

Na początku tysiąclecia w latach 1994-1995 rozpoczął swoją twórczą karierę jako członek lokalnego garażowego zespołu Jurki, który rozwiązał się w 1997 roku.

Mezo wiek
Mezo wiek

Następnie zbudował nowy skład, który nazwał Liner, korzystając z danych. W 1998 roku rozpoczął współpracę z muzykami, aby stworzyć to, co stało się jego pierwszym oficjalnym wydawnictwem, kasetą, która ukazała się w następnym roku.

W 2000 roku studio Macieja “Camey” Sierakowskiego wyprodukowało kolejny utwór zatytułowany Mezo pod pseudonimem Lajner. W międzyczasie raper pojawił się na drugim nieautoryzowanym albumie grupy Ascetoholix Name it sam (2000).

Dopiero w następnym roku wynaleziono fałszywy tytuł. Mówiąc prościej, zapisał się w domowym studio członka Ascetoholix Dominika „Do” Grabowskiego. Niezależna wytwórnia Mia100 była zainteresowana utworami, ale zrezygnowała z wydania płyty.

Również w 2001 roku wydał swój debiutancki solowy utwór „Fencing on the word”, który znalazł się na kompilacji różnych wykonawców wydawanej wspólnie z branżowym magazynem „Klan” .

Wystąpił także w utworze „A moje miasto o złym imieniu w…” zespołu Slums Attack, z płyty zespołu zatytułowanej On legal? Dopiero rok później, w odcinku II Rapnastastyk, zadebiutował na płycie Owal/Emcedwa (2002).

Ukończył studia polityczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu . Był prezenterem audycji radiowej RMI FM Bless Da Mic w latach 2002-2005.

Mesocracy był jego pierwszym albumem studyjnym, wydanym 22 maja 2003 roku. Wydawnictwo zajęło jedenaste miejsce na liście OLiS, zdobyło album roku na ceremonii Eska Music Awards i zostało nominowane do Fryderyka Polskiego fonografu. przemysłu za “najlepszy album hip-hopowy” .

Piosenki „Aniele”, „To Don’t Be” i „Mezokracja” mają towarzyszące teledyski. W pierwszym pojawiła się kamea Katarzyny Bujakiewicz.

Oprócz grania w Eska, Radiu Zet i RMF FM, płyta rapera przyniosła mu natychmiastowy sukces komercyjny. W pierwszym miesiącu, który zakończył się w grudniu, kupiono ponad 12 000 egzemplarzy debiutu.

W 2003 roku Mezo pojawił się także na albumach Ascetoholix II i albumie produkcyjnym DJ Decks, a także na nielegalnym ZDN i President.

Rok później jego nagranie „Rejs Czwarty” znalazło się w polskiej wersji Tony Hawk’s Pro Skater 4 pojawił się także na płytach Libery, Big Pe trio, IGS i DJ Spox. jako Owala / Emcedwa.

Płyta, którą zrealizował z Tabbe, zatytułowana Exit the blocks, ukazała się w UMC Records 24 lutego 2005 roku. Promując płytę teledyskami „Nikt nie kocha Meza” i „Nie ma nic”, zadebiutowała na 14 pozycji na OLiS wykres. Liber, Ania Karwan, Due Pe, Aro i Owal/Emcedwa byli wśród gościnnych wykonawców albumu.

Rap artysta był dwukrotnie nominowany do najwyższych wyróżnień wydawnictwa, Superjedynki i Fryderyka.

Exit from the Blocks doczekało się drugiego druku w lipcu 2005 roku. Aby rozgłosić, wydał teledysk do utworu „Important”, który pomógł mu zająć drugie miejsce w kategorii „Premier” na XLII KFPP w Opolu. Wspólny album z Tabbe i Kasią Wilk , Mietkiem Szczeniakiem, Liberem i Owalem / Emcedwą zatytułowany Eudaimonia ukazał się 16 października 2006 roku.

złoty rekord. W ramach reklamy wydawnictwa ukazały się teledyski do piosenek „Sacrum” i „Wstawaj”.

Raper, dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny Mezo (prawdziwe nazwisko Jacek Leszek Mejer) pochodzi z Polski. Jego piosenki „Sacrum”, „Aniele”, „Lest it”, „Bitches” i „Rapuj” odniosły sukcesy radiowe. Laureat m.in.

Superjedynki, Eska Music Awards, Viva Comet Awards, jego życiorys robi wrażenie. Istnieje długa lista artystów, z którymi współpracował, m.in.

Ascetoholix, Slums Attack, Liber, Sylwia Przybysz, 52 Dbiec. Jego program „Bless Da Mic” był emitowany na antenie RMI FM. Czy twoja wiedza o nim jest wyczerpująca?

Mezo wiek
Mezo wiek

Już w latach 1994-1995 Mezo wyrabiał sobie markę jako muzyk ze swoim zespołem Jurki. Po rozwiązaniu zespołu wykorzystał członków do założenia nowej grupy, którą nazwał Liner.

Para nagrała razem swoją pierwszą taśmę w 1999 roku. Po roku ciężkiej pracy, w końcu ukazał się pierwszy album “Mezo”, który natychmiast stał się hitem wśród hip-hopowej publiczności.

Raper był również zaangażowany w kilka szkicowych występów Ascetoholix “Nazwij się” w tamtym okresie. Na drugim albumie Linera, zatytułowanym „Sowem”, raper pojawił się epizodycznie w piosence „Slums Attack” z alby

hm. Nagrano również jego pierwszy solowy album „Fencing on the Word”. Na pierwszym albumie Owal/Emcedwa, „Episode II Rapnastyk”, wydanym w 2002 roku, wystąpił.

W 2003 roku ukazał się pierwszy studyjny album Mezo „Mezokracja”, który odniósł krytyczny i komercyjny sukces, przynosząc mu wiele wyróżnień, w tym Eska Music Awards oraz nominację do prestiżowego Fryderyka.

Hity takie jak „Aniele” i „Lest there was” zostały dołączone do tytułowego utworu albumu i innych. W 2005 roku Mezo wydał kolejny album „Wyjście z bloków”, a na XLII KFPP w Opolu startował w kategorii „Premiery” z piosenką „Ważne”, za którą zajął drugie miejsce.

W następnym roku wydał swój trzeci album studyjny „Eudaimonia”, który był współprodukowany z Katarzyną Wilk i wykorzystał singiel „Sacrum” do promocji; album przyniósł mu zarówno Eska Music Awards, jak i Suerjedynkę.

Po wydaniu „Herezje” w 2009 roku Mezo wydał albumy „Word ma moc” w 2009 roku, „Mezoteryka” w 2011 roku, „Krajobraz po bitwie” w 2014 roku, „yciówka” w 2017 roku i „Credo” w 2018 roku. 2020 ).

Od połowy lat 90. Mezo (wcześniej znany pod pseudonimami Mejger i Mezie) działa na scenie rapowej, wydając albumy w wytwórni Lajner.

W 2003 roku wydał album „Mesokracja”, który sprzedał się już w ponad 20 000 egzemplarzy. Sławę przyniosły mu jego arcydzieła „Niech się stanie”, „Mezokracja” i „Aniele”.

Wcześniej wydał trzy nielegalne (Demo w 1999 roku, Mezo w 2000 i Sowem w 2001) i był zaangażowany w wielkopolskie podziemie.

Teksty Mez są gęste od żargonu, ale trafiają do sedna (jestem demonem, praktykuję czarną magię). Może pisać melodie ze świadomością społeczną, melodie z poczuciem wyższości („Jestem lepszy od ciebie”) lub melodie z poczuciem osobistego rozwoju i inspiracji.

Mez jest wielkim fanem artystów hip-hopowych z lat 80. i 90., szczególnie tych z „Złotej Ery Hip-Hopu”, która obejmuje takie nazwiska jak Rakim, Masta Ace, Big Daddy Kane i Will Smith.

Mezo wiek

Add a Comment

Your email address will not be published.