Anita jones wikipedia

Anita jones wikipedia
Anita jones wikipedia

Anita jones wikipedia /\ Praca Anity przeniosła ją z BBC do szybko rozwijającego się świata reportaży i prezentacji piłkarskich.

Zainteresowania sportowe Anity obejmują piłkę nożną, tenis i rugby, które bardzo lubi. Kiedy była reporterem sportowym Kick Off Trainee dla BBC.

awansowała na stanowisko regularnej prezenterki transmisji meczowej Arsenal Football Club „Arsenal Nation Live”, kiedy przeprowadziła wywiad z ówczesnym menedżerem Unai Emery.

W programie BBC Women’s Sports Show Anita współprowadziła i wyprodukowała fragmenty obejmujące Vitality Big Half, London Marathon, Epsom Downs Horse Races i Wimbledon Championships.

Kiedy Anita po raz pierwszy dołączyła do zespołu Premier League, była odpowiedzialna za codzienne aktualizacje ligi Fantasy Football. Często pojawiała się również w programie Premier League Today.

Anita, ambasadorka endometriozy w Wielkiej Brytanii, zdiagnozowano tę chorobę w 2018 roku, ale cierpiała na nią od 14 roku życia. swoją platformę, aby porozmawiać o własnym doświadczeniu choroby i edukować innych na ten temat.

W ramach śledztwa All Parliamentary Party Group, Anita przedstawiła autorski raport dla BBC London News na temat życia z tą chorobą.

Anita Nneka Jones jest wschodzącą gwiazdą w branży rozrywkowej i nie moglibyśmy być szczęśliwsi mogąc być częścią jej sukcesu.

Jako rzecznik Endometriosis UK, 30-letnia prezenterka Premier League otwarcie mówi o bolesnej dolegliwości, która dotyka co dziesiątą kobietę, powoduje rozdzierający ból i jest powiązana z niepłodnością.

Nie ma już wstydu przyznać, że termofor pomaga Anicie.W końcu było warto, choć droga była długa i trudna.

Anita, jak większość kobiet z endometriozą, musiała zbyt długo czekać na diagnozę, ponieważ tkanka identyczna z wyściółką macicy rośnie w innych miejscach.

Anita musiała czekać 14 lat dłużej niż średnia krajowa, zanim dowiedziała się, że comiesięczna nędza, której doświadczała, nie była spowodowana „po prostu pechem”, jak informowali ją liczni lekarze.

Anita jones wikipedia

Kłopoty zaczęły się, gdy miała czternaście lat.

„Czułem się, jakby ktoś ciągle dźgał mnie drucianym wieszakiem” – wspomina kobieta. Opuściła prawie 60 dni szkoły, ponieważ często była odsyłana do domu lub nie mogła dotrzeć do klasy.

Lekarze powiedzieli Anicie, że „niektóre kobiety cierpią na cięższe miesiączki niż inne”, mimo że była na pogotowiu z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego.

Jej cierpienie nie było typowe i nie miała słów takich jak „ból miednicy” lub „skrzepy”, aby opisać to, czego doświadczała jako nastolatka. Wstydziła się i nie wiedziała, jak o tym mówić.

W takim stopniu rozmawialiśmy z naszymi kumplami na temat menstruacji.

Kiedy miała 18 lat, jej lekarze doradzili jej, aby spróbowała zażyć pigułkę, ale stwierdziła, że ​​nie ma to wpływu na jej zdrowie psychiczne.

„Wywarło to znaczący wpływ na moje życie towarzyskie. Chociaż dokładnie wiedziałem, kiedy nadejdzie miesiączka, nie mogłem nic zrobić, aby się przygotować. W dniach poprzedzających to było poczucie strachu”.

Endometrioza nigdy nie była omawiana przez lekarzy, a Anita nigdy nie słyszała o niej od czarnej lub mieszanej kobiety.

W wieku 30 lat natknęła się na posta na Facebooku od wspólnego znajomego wspólnego znajomego, u którego zdiagnozowano dziwnie brzmiącą chorobę.

Moje oczy napełniły się łzami, gdy przeczytałem wszystkie jej objawy. Każdy z nich przemówił do mnie. Twierdzi, że przez pierwsze dwa tygodnie każdego miesiąca odczuwała nieznośny ból i przyjmowała silne środki przeciwbólowe, nie mając pojęcia, co jest nie tak.

„Jednym z powodów, dla których jestem teraz tak otwarty, jest to, że nie zdawałem sobie sprawy, że kobiety, które wyglądają jak ja, mogą to dostać”.

Anita była nieugięta w kwestii wizyty u lekarza. W czerwcu tego roku przeszła operację usunięcia niewykrytej masy zwanej endometriozą.

Jej choroba została potwierdzona po tym, jak wybudziła się z narkozy. Postawienie diagnozy było rewolucyjne, mimo że była to zła wiadomość, której nikt nie chciał słyszeć.

Możliwość rozmowy o tym dała mi pewność, że to zrobię. Daje poczucie wzmocnienia. Obawa polega na tym, że inni pomyślą, że przesadzasz, ponieważ jest tak wiele kobiet, które tego nie mają.

Jeśli chcesz poinformować lekarza o tym, co się dzieje, musisz użyć słów.

Szyjka macicy Anity była posiniaczona i bolała przez sześć miesięcy w wyniku zabiegu naprawienia cewki, który był częścią operacji.

Chociaż ostatnio znowu poczuła się chora i musiała z tego powodu zrezygnować z pracy, dyskomfort i objawy w końcu zniknęły.

Ta dieta, która wyklucza kofeinę, rafinowany cukier, alkohol i przetworzoną żywność, okazała się korzystna dla wielu kobiet.

Pomimo korzyści dla jej zdrowia fizycznego i emocjonalnego, Anita mówi, że nauczyła się również słuchać swojego ciała, dostosowywać się i akceptować, że jej codzienna rutyna prawdopodobnie ulegnie zmianie.

„Kiedy zostałam zdiagnozowana, musiałam iść do terapeuty. Byłam tak pełna wstydu i żalu, że byłam wściekła na siebie za to, że pozwalałam lekarzom przekonywać mnie tak długo, że to wszystko było w mojej głowie. „Muszę przyjść do warunki z tym — powiedziałem.

Fakt, że endometrioza może powodować problemy z rozrodem i że nie ma rozwiązania, również był dla niej trudnym przystosowaniem.

Po raz pierwszy w życiu staję przed trudnym zadaniem podjęcia decyzji, czy chcę wykonywać zawód konserwatora jaj.

Nawet faceci, którzy śledzą Anitę w mediach społecznościowych, byli pomocni, dzieląc się trudnościami swojego partnera.

Teraz może śmiało wyjaśnić innym w pracy, dlaczego ma przyklejony termofor z wodą.

„Zanim postawiono mi diagnozę, kolega z pracy zapytał mnie, czy było mi zimno, bo to miałem. Byłem w agonii. Odczucie, jakby wybuchła bomba, ale jak to opisać?

Teraz mogę wyjaśnić, dlaczego. diagnozy jest właśnie tym: mocą Po zdiagnozowaniu endometriozy w wieku 14 lat Anita Nneka Jones opowiedziała o swoich doświadczeniach.

W wywiadzie dla oficjalnego nadawcy telewizyjnego Premier League, prezenterka omówiła swoją chorobę, która dotyka co dziesiątą kobietę i wiąże się z poważnym dyskomfortem i trudnościami z poczęciem.

Wskutek jej „okropnych” objawów miesiączkowania 31-latka musiała tak często opuszczać szkołę, jak twierdziła, „to wpłynęło na moje życie”.

Teraz, gdy Anita zaakceptowała fakt, że jej okresy są częścią jej życia, próbowała różnych metod łagodzenia bólu, w tym zażywania pigułki.

Jednak nie była świadoma, że ​​ma chorobę, która powoduje, że jest w ciągłym dyskomfortu.

W pewnym momencie „ból znów zaczął się nasilać” – wspomina Anita. „Ale tym razem coś wyróżniało mnie to, że miałem bóle w okolicy miednicy, nawet gdy nie krwawiłem”.

Po przeczytaniu na Facebooku o diagnozie endometriozy koleżanki prezenterka telewizyjna powiedziała, że ​​„połączyła się z praktycznie wszystkimi”

Anita jones wikipedia
Anita jones wikipedia

Add a Comment

Your email address will not be published.