Ewa farna wiek

 Ewa farna wiek
Ewa farna wiek

Ewa farna wiek /\Piosenkarka pop-rockowa Ewa Farna (ur. 12 sierpnia 1993) to polsko-czeska piosenkarka pop/rock. W swojej karierze wydała łącznie pięć polskojęzycznych i cztery czeskojęzyczne albumy studyjne, z których wszystkie uzyskały platynowe i złote certyfikaty w obu krajach.

Farna to najnowsza i najbardziej komercyjnie odnosząca sukcesy piosenkarka w Czechach. Idol, Czech&Slovak SuperStar i X Factor (Polska) są wśród wystaw, które sędziowała (Polska).


Farna urodziła się 12 sierpnia 1993 roku w Vendryn, wsi niedaleko Tinec w Czechach, w polskiej rodzinie. Poszła do polskiej szkoły podstawowej w Vendryn, pięcioletniej szkoły artystycznej i polskiego liceum w esk Tn, zanim ostatecznie osiadła w Warszawie.

Brała również lekcje gry na fortepianie i lekcje tańca. W 2004 i 2005 roku Farna wygrała lokalne konkursy talentów odpowiednio w Czechach i Polsce, zwracając na nią uwagę. W 2006 roku wydała swój debiutancki album Mls m vbec rád po odnalezieniu przez producenta Leka Wronkę.

Ponadto w 2006 roku otrzymała tytuł “Objet (Revealer)” w ogólnopolskim plebiscycie muzycznym Objev roku (Revelation of the Year) czeskiego Nightingale. W 2007 roku wydała dwa albumy: Ticho, który zadebiutował pod numerem dwie w Czechach oraz Sam na Sam, polska wersja jej debiutu.

Koncertowe DVD Bl ke hvzdám stało się najpopularniejszym muzycznym DVD w Czechach w 2008 roku po trasie koncertowej. Cicho, jej drugi album w języku polskim, ukazał się na początku 2009 roku jako singiel. Ewa pojawiła się również w jednym odcinku “Heli w opalach” w 2010 roku.

Po premierze Virtuáln 26 października 2009 r. Bu Virtuáln wyruszyła w trasę, która zabrała ją z Brna do Pragi i zakończyła 6 grudnia 2009 r. w Pradze.

[3] Polska i Słowacja również znalazły się w międzynarodowej części trasy. EWAkuacja, polski album Farny z 2010 roku, został wydany. Za album przyznano wiele nagród, w tym nagrodę „Viva comet 2011” za najlepszy album i najlepszy singiel.

“Ewakuacja”, “Bez Lez” i “Nie BRAK” to trzy pierwsze single albumu. Z okazji 18. urodzin Ewy w 2011 roku ukazały się płyty DVD „18 Live” i „Live, niezapomniany koncertowy”; oba koncerty odbyły się w

Czechach iw Polsce. “(W)Inna?” był znaczącym albumem powrotnym Farny w październiku 2013 roku. Powszechnie uważano, że tytuł nawiązuje do tragicznego wypadku samochodowego Farny w 2012 roku.

Lesek Wronka, menedżer Ewy, był tematem czeskiego singla i teledysku „Leporelo” opublikowanego w 2014 roku. w czeskim plebiscycie muzycznym „Najlepsza piosenkarka” zwyciężyła w 2021 roku.

22 maja 2012 roku doszło do wypadku samochodowego między miastami Tinec i Vendryn, w którym zginęła Ewa Farna. Była tylko lekko podrapana. W teście oddechowym miała BAC poniżej 1%, co oznacza, że ​​podczas prowadzenia pojazdu była pod wpływem alkoholu.

Dzień wcześniej cieszyła się okresem dojrzewania i zasnęła za kierownicą. Swój brak koncentracji przypisywała zmęczeniu po tygodniowej sesji naukowej poprzedzającej egzamin.


Ewa Farna pochodzi z dumnej polskiej rodziny ze wsi Vendryn na Zaolziu. Członkini kilku lokalnych polskich zespołów folklorystycznych, jej ojciec Tadeusz gra na gitarze i śpiewa w rodzinnym zespole.

Farna jednak wielokrotnie podkreślała, że ​​mimo podwójnego polsko-czeskiego obywatelstwa „szczęśliwa jest Polką”. Często współpracuje z Kongresem Polaków w Czechach w działaniach na rzecz ochrony praw mniejszości polskiej w Czechach.

Ewa farna wiek

Ponieważ Ewa Farna została wychowana przez polskich rodziców w Czechach, a konkretnie na Zaolziu, mówi biegle po polsku, czesku i polsko-czeskim. Farna nigdy nie zapomina o tym, jak bardzo podziwia Polkę jako osobę.

Od najmłodszych lat lubiła muzykę i uczyła się gry na fortepianie. Pochodzę z dwóch rodzin: brata Adama i siostry Magdaleny.

Jako dziecko brała udział w różnych festiwalach i konkursach w całym kraju. Oprócz Europejskiego Festiwalu Modziey w Sosnowcu i Konkursu Piosenki Dziecicej w Hawierzowie, jedna dziewczynka wzięła udział w Konkursie Morawach Piosenki.

Leszek Wronka, producent muzyki i autor tekstów piosenek, zainteresował się nią ze względu na jej zdolności wokalne, co wzbudziło zainteresowanie Leszka Wronki z Universal Music Group. To była tylko kwestia czasu, zanim jeden z odcinków „Szansy na sukces” zostanie zwyciczynie. Pierwszy album Ewy Farnej „M’ls m’ v bec rád” ukazał się w 2006 roku i nosi tytuł.

W tym czasie młoda wokalistka miała nad sobą tylko trzy i pół roku. Rok później wydała swój drugi album „Ticho”, który spotkał się z podobnym przyjęciem jak jej debiut. O ile wiem, to pierwszy raz o tym słyszę.

Ewa wydała swoją debiutancką książkę w Polsce w 2007 roku. Album “Sam na sam” (polska wersja nosi tytuł “M’ls m’ v bec rád”) nie został przez nikogo wydany. Druga polska powieść ukazała się w 2009 roku pod tytułem „Cicho”.

W 2009 roku ukazała się czeska płyta „Virtualni”, a polska wersja „EWAkuacja” ukazała się w 2010 roku. Na Sopot Hit Festival zdobyła tytuł tegorocznej płyty.

W latach 2012-2013 Farna była sędzią słowacko-czeskiej wersji „Superstar”, trenerem drużyny w programie telewizyjnym „Bitwa na gosy” oraz jurorem polskiej wersji „X-Factor”. “

Dzienne wydał album “(W)inna” w roku kalendarzowym 2013. Młoda wokalistka wystąpiła w reklamie jednej z sieci kablowych. Inna, polskojęzyczna pyta artystek, ukazała się w 2015 roku. Pierwszy album Ewy Farnej „M’ls m’ v bec rád” ukazał się w 2006 roku i nosi tytuł.

W tym czasie młoda wokalistka miała nad sobą tylko trzy i pół roku. Rok później wydała swój drugi album „Ticho”, który spotkał się z podobnym przyjęciem jak jej debiut. O ile wiem, to pierwszy raz o tym słyszę.

Ewa wydała swoją debiutancką książkę w Polsce w 2007 roku. Album “Sam na sam” (polska wersja nosi tytuł “M’ls m’ v bec rád”) nie został przez nikogo wydany. Druga polska powieść ukazała się w 2009 roku pod tytułem „Cicho”.

W 2009 roku ukazała się czeska płyta „Virtualni”, a polska wersja „EWAkuacja” ukazała się w 2010 roku. Na Sopot Hit Festival zdobyła tytuł tegorocznej płyty.

W latach 2012-2013 Farna była sędzią słowacko-czeskiej wersji „Superstar”, trenerem drużyny w programie telewizyjnym „Bitwa na gosy” oraz jurorem polskiej wersji „X-Factor”. ” Dzienne wydał album “(W)inna” w roku kalendarzowym 2013.

Młoda wokalistka wystąpiła w reklamie jednej z sieci kablowych. Inna, polskojęzyczna pyta artystek, została wydana w 2015 roku. Ewa Farna jest polsko-czeską piosenkarką, autorką tekstów, kompozytorką i producentką, a także jurorką na pokazie talentów.

W Polsce i Czechach znana jest Pochodzca z Zaolzia gwiazda. Oprócz domu w Wdryni, polskim mieście w Czechach, ma drugi dom w Warszawie i trzeci w Pradze.

Choć urodziła się i wychowała w Czechach, Ewa wybrała zamieszkanie w Polsce. Warto zauważyć, że biegle mówi się zarówno po polsku, jak i po czesku, a najpopularniejsze przeboje drżą we własnych ojczyznach.

Twoja kariera zawodowa rozpoczęła się całkiem niedawno. Pierwszy studyjny album (album 10) ukazał się w 13. roku XX wieku. Piosenkarka nigdy nie przestała zdobywać szczytów list przebojów w latach 2006-2015. Do jej najbardziej znanych kompozycji należą m.in. „Cicho”, „EWAkuacja”, „Bez ez”, „Znak”, „Ulubiona Rzecz”, „Tajna misja” i „Rutyna”.

Ewa Farna urodziła się 12 września 1993 roku, czyli ma już 29 lat. Piosenkarka udała się nad morze w okolicach Trzycu na wybrzeżu Zaolziu. Czeswaj czci Cieszyńskiego wyrósł w domu jej rodziców, a ona mamrocze „

Gwara cieszyński” w swoim ojczystym języku. Już jako małe dziecko fascynowała mnie muzyka. Nie tylko startowała w konkursach muzycznych i pokazach, ale także nauczyła się grać na różnych instrumentach.

Chociaż jako pierwsza panowała na fortepianie, nie poprzestała. Kolejne w składzie były Gigera i perkusja. Nasz pierwszy muzyczny sukces odniósł w wieku 11 lat.

Wcześniej wygrała konkurs na czeską poezję w stylu morawskim. W 2018 roku Ewa Farna rozpoczęła studia w Wyższej Szkole Administracji Publicznej i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ale szybko okazało się, że nie ma ochoty na kontynuowanie programu i zrezygnowała z niego już po roku studiów.

Już jako dziecko Ewa Farna odnosiła pierwsze sukcesy w lokalnych konkursach poetyckich. Szeroko nagłośnione było jej zwycięstwo w “Szansie na sukces”.

w którym wykonała piosenkę “Za modzi, za starzy”, którą napisała we współpracy z Ryszardem Rynkowskim, Jackie Cyganem i Piotrem Rubikiem. Producenta muzyki Leszek Wrona zaintrygował stosunkowo nieznany talent.

Materiałowe dema stworzone przez wschodzcy gwiazdę trafiły do ​​Universal Music Group w Czechach. Od tego momentu kariery młodych kompozytorów nabrały rozpędu.

W kolekcji znajduje się dziesięć albumów. Ewa Farna jest jedną z najwybitniejszych piosenkarek i celebrytek średniowiecza w Polsce i Czechach, gdzie się urodziła i może być postrzegana jako wzór do naśladowania dla młodszych pokoleń. Mimo to naleganie Wokalisty na oszałamiającą moc Polki było dla niej pewnym zaskoczeniem.

Oczywiście nie wspomina w tym kontekście swojego miejsca urodzenia. Gdybyśmy mieli możliwość dokładnego wskazania, co przyczyniło się do sukcesu Ewy, nie byłoby wątpliwości, że były dwa kluczowe czynniki: unikalny ton i głęboko złowieszczy charakter.

Dzięki swojej odwadze i bezkompromisowej Ewie Farnie wie, jak rozmawiać z publicznością z branży rozrywkowej, a także z domem swojej rodziny.

Ponad milion osób śledzi ją na Instagramie, gdzie jej metamorfoza od czasu do czasu ich zaskakuje. Pomimo tego, że ma singiel, na co dzień pojawia się w polskich i czeskich rozgłośniach radiowych.

 Ewa farna wiek
Ewa farna wiek

Add a Comment

Your email address will not be published.